Agnieszka
Filipiak

Jelenia Góra

Cześć Boskie! 🙂 Chciałabym zgłosić do konkursu moją koleżankę Agnieszkę

Czym się zajmujesz?

Na co dzień pomaga zarówno sprawcom jak i ofiarom przemocy, bo wie, że jedna jak i druga strona doznała w swoim życiu dużo krzywdy i bardzo mało miłości.

Skąd się wziął pomysł na Twój biznes/Twoje działania? Jaki był krok milowy?

Agnieszka jest Kierownikiem w Dziale Przeciwdziałania Przemocy i Uzależnieniom w MOPS w Jeleniej Górze. Prowadzi także warsztaty dla szkół dot. profilaktyki przeciwdziałania przemocy. To czym się zajmuje to jej pasja. Bierze udział w wielu szkoleniach dot. przeciwdziałania przemocy po to, aby dzielić się swoją wiedzą z innymi kobietami.

Kto i co Cię inspiruje, nakręca do działania? Skąd czerpiesz siłę?

Agnieszka jest bardzo wesołą i uśmiechniętą kobietą. Bardzo mądra i inteligentna. To ona inspiruje innych do podejmowania wyzwań dnia codziennego i pokazuje innym kobietom jak szanować i kochać siebie. Na co dzień wspiera swój zespół i daje im siłę i energię do tego, żeby mogli pomagać innym ( a naprawę jest komu pomagać :)).

Jak sobie radzisz z kryzysami lub gdy przestaje się chcieć?

Wiecie co Dziewczyny… w Agnieszce super jest to, że ona właśnie daje drugiemu Człowiekowi możliwość tego, że czasem może się Człowiekowi zwyczajnie nie chcieć i to jest okey. Dlaczego? Właśnie dlatego, że Człowiek nie wie, że może czegoś nie chcieć, że może sobie zrobić przerwę, może odpuścić, może stwierdzić, że to co robi nie jest dla niego… człowiek ma wybór i właśnie ona mu go daje. Bo czasem trzeba powiedzieć sobie dość, czasem trzeba zawrócić a czasem trzeba wybrać inna drogę. Czasem … trzeba pozwolić człowiekowi właśnie ten kryzys przeżyć… tak poprostu.

Dlaczego jesteś Boska?

Dlaczego Agnieszka jest Boska? Dlatego, że jak sama o sobie mówi jest przede wszystkim Człowiekiem a dopiero później kierownikiem. Jest osobą szczerą, uczciwą, zaufaną, potrafiącą dotrzymać powierzonej jej tajemnice a także wspierającą swój zespół i sprawiedliwą. Potrafi oddzielić pracę zawodową od życia prywatnego. Nie ocenia ludzi, daje im możliwość bycia sobą i podejmowania własnych decyzji. Akceptuje każdego człowieka. Ma silny charakter ale jest kobietą o wielkim sercu. Zasze chętna do pomocy i znalezienia rozwiązania trudnej sytuacji.

Gdybyś mogła cofnąć czas, zmieniłabyś coś w swoim życiu?

Myślę, że Agnieszka jest na tyle świadomą osobą, że nie kłóci się z faktami ze swojego życia tylko po prostu najzwyczajniej w świecie je akceptuje, otula miłością i jest za nie wdzięczna.

Masz swój ulubiony cytat, mantrę, zdanie które pomaga Ci przetrwać?
Cyt. Agnieszki: „Człowiekiem się jest, a kierownikiem się bywa”!

O czym marzysz?

Jakie jest marzenie Agnieszki? Jeśli chodzi o marzenia zawodowe myślę, że chciałaby w przyszłości otworzyć Dom dla samotnych matek z dziećmi, które w przeszłości i teraźniejszości były i są ofiarami przemocy. Prywatnie najważniejszy jest dla niej jej syn i chciałaby, żeby był szczęśliwy i przede wszystkim zdrowy.

Gdybyś miała powiedzieć innym kobietom, jak uwierzyć w siebie, w swoją siłę, jak żyć w zgodzie ze sobą?

Agnieszka na co dzień dzieli się z kobietami swoją siłą i pozytywną energią. Myślę, że to co by powiedziała innym kobietą to pokochaj siebie, zaakceptuj to jaka jesteś, bo jesteś wyjątkowa …tak po prostu i bez spinki 😉 idź do przodu 🙂