Dominika
Podoba

Trójca/k. Zgorzelca

Czym się zajmujesz?

Wychowuję dzieci jako matka zastępcza zawodowa. W wolnych chwilach piszę, fotografuję, maluję, wędruję po szlakach, celebruję chwile, robię klimat i wiele innych. Od dwóch lat wraz z mężem tworzę Zagrodę Cudów-miejsce przyjazne przede wszystkim kobietom (matkom zastępczym, adopcyjnym i nie tylko), a także dzieciom, wolontariuszom (naszym i organizacjom w których działamy) i ludziom, którzy potrzebują klimatycznej przestrzeni na swoje działania, warsztaty, integrację, wypoczynek.

Skąd się wziął pomysł na Twój biznes/Twoje działania? Jaki był krok milowy?

Wszystko robimy z potrzeby serca. Jesteśmy społecznikami. Oszlifowana i wyciśnięta jak cytryna w korporacji, zamarzyłam prostego życia. Pomieszkać w domu. I tak wpadłam na pomysł zrezygnowania z pracy w korporacjach i założenia rodziny zastępczej, oddając dobrą pensję, służbowe auto i inne profity, świadomie i dobrowolnie…weszłam w świat kury domowej z korpo zapędami i zachłannością na świat…

Potrzeba doświadczania, potrzeba kontaktów z innymi niezwykłymi ludźmi, potrzeba zasilania kobiecości swojej i innych, pasja życia.

Kto i co Cię inspiruje, nakręca do działania? Skąd czerpiesz siłę?

Siłę czerpię z lasu, z gór i przez to, że mąż mnie wspiera w wielu odjechanych pomysłach.

Jak sobie radzisz z kryzysami lub gdy przestaje się chcieć?
W ogóle sobie z tym nie radzę. Po prostu organizm sam zgina mnie do parteru i wyłącza wszystkie baterie zmuszając do wypoczynku.

Dlaczego jesteś Boska?

Jestem Boska, bo Boska i silna kobieta mnie urodziła.

Gdybyś mogła cofnąć czas, zmieniłabyś coś w swoim życiu?
Od raz nauczyłabym się j.angielskiego

Masz swój ulubiony cytat, mantrę, zdanie które pomaga Ci przetrwać?

„Uwierz w siebie, ludzie nie w takie rzeczy wierzą” oraz „Nie czekaj na cud. Cuduj sam”.

O czym marzysz?

O minimum rocznych wakacjach np. na Bali. Marzę zabrać dzieci i siebie do Laponii, marzę napisać i wydać i sprzedać wiele fascynujących powieści, marzę zakończyć remonty i rozkręcić biznesowo jak najszybciej Zagrodę Cudów (z niezwykłymi pokoikami do wynajęcia, z kącikami w ogrodzie do kobiecego chilloutu). Marzę o stworzeniu bazy relaksu dla zmęczonych matek. Marzę zarabiać konkretne pieniądze na mojej Fotografii Niezapominajki.
Marzę o zdrowiu psychicznym i fizycznym dla siebie i najbliższych. Marzę o szczęśliwym i pięknym życiu dla moich dzieci. Marzę o niezależności finansowej, kilku urlopach w roku, ogrodniku i zbiorniku paliwa w moim aucie, które zawsze cudownym sposobem będzie zatankowany po korek i wiele, wiele innych.

Gdybyś miała powiedzieć innym kobietom, jak uwierzyć w siebie, w swoją siłę, jak żyć w zgodzie ze sobą?

„Przyjedź na kawę do Zagrody Cudów to zaopiekuję się Tobą”.
„Bój się, ale to zrób”.
„Jesteś siłą twórczą swojego życia”!
„Przyprawiaj życie tylko swoimi zrealizowanymi marzeniami”.