Wegetariańska uczta
Warsztaty kulinarne

Szczegóły

Dlaczego teraz?

Wiosna sprawia, że w naszej diecie częściej pojawiają się warzywa, bo z każdym kolejnym tygodniem wiosny jest ich wokół nas więcej i są prawdziwe, aromatyczne, smaczne. Ten klucz – sezownowość – jest drogowskazem wielu szefów kuchni, którzy sięgają po produkty z lokalnych upraw, gwarantując swoim daniom i klientom absolutnie fantastyczne smaki.

Czego się nauczymy?

W trakcie tego warsztatu my również przygotujemy dania roślinne, które o tej porze roku będą smakowały wybornie. Poznamy kilka ciekawych trików, nauczymy się jak właściwie organizować pracę, by w naszej kuchni nie zagościł chaos. Dla podbicia smaku przygotujemy wspaniałe dresingi i sięgniemy po przyprawy, które dodadzą naszym daniom charakteru.

Kto poprowadzi?

Warsztat poprowadzi autorka Pracowni Kulinarnej – Dorota Puć-Pietrzykowskahttps://pracowniakulinarna.pl – w 2012 roku otworzyła własną restaurację, tam zaczęła przygodę z profesjonalną kuchnią. Chcąc uczyć się od najlepszych, w 2015 wyruszyła do Londynu, by poznać nową kulturę, poczuć odmienność kuchni i ludzi, którzy ją tworzą. Pracowała jako kucharz w londyńskiej restauracji Gordona Ramsaya – Heddon Street Kitchen. Odbyła kilkumiesięczny staż w Atelier Amaro – pierwszej w Polsce restauracji z gwiazdką Michelin. Serwowanie dań wyłącznie z menu degustacyjnego ukazywało inny wymiar kuchni i wyjątkowe podejścia do potrzeb klienta. Następnie we Wrocławiu w restauracji Food Art Gallery odkrywała tajniki słodkich receptur i sekrety wypieku doskonałego chrupiącego chleba.
Wiosną 2017 zrealizowała kolejne marzenie, otwierając Pracownię Kulinarną w Jeleniej Górze, gdzie do dziś wrazz wieloma innymi trenerami, realizuje swoją kulinarną pasję, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem oraz czerpiąc radość z kulinarnych spotkań ze swoimi klientami.

Smak, zdrowie i piękno to trzy filary, o które się troszczy, budując jakość swojej kuchni.

W menu warsztatów:

  • pieczona papryka z wędzonym labneh i migdałami w palonym maśle
  • sałtka z dyni piżmowej z harrisą, awokado i mozarellą
  • sałatka z młodych buraczków z mandarynką, kozim serem i orzechami włoskimi
  • sałatka z bakłażana idealnego z konfiturą z winogron, rukolą i serem manchiego.